Splhej.wz.cz - Referáty a čtenářský deník - domů

Hromadná doprava a cestující-úvahaHrom. doprava je v dnešní době již nezbytnou součástí každého města. Je těžké si vůbec představit život v Praze bez tramvají, metra a autobusů. Představa, že by všichni chodili do škol a do práce pěšky je až trochu legrační. Možná, že by některé chodníky byly stejně ucpané jako jsou teď silnice a rozhlas by hlásil situaci v různých částech města, jako třeba: Vinohradská, stupeň číslo pět, použijte obchůzku Slezskou ulicí apod.

Miliony z nás denně použijí hromadnou dopravu. Proč?
Pro někoho je to jediná možnost, jak se dostat do zaměstnání a škol. Někdo si třeba v dopravních prostředcích jenom krátí dlouhou chvíli, jiný se tam chce pouze ohřát, když venku mrzne.

Velkou výhodou Hromadné dopravy je , že je levnější a určitě míň znečišťuje naše životní prostředí, než kdyby se každý vezl sám ve svém autě. Třeba takové metro je úžasné, umožňuje vám dostat se z jednoho konce města na druhý za pár minut, je to určitě nejrychlejší městská doprava vůbec.
Někdy může být cesta hromadnou dopravou také velmi nepříjemná. Stačí, když je tlačenice, lidé jsou k sobě nepříjemní, někdy potkáte bezdomovce, který se nemyje a všichni okolo to hned poznají. Také zloději jsou nepříjemní. Člověk musí pořád sledovat svoje věci, obzvlášť důkladně si hlídat kabelku, či peněženku.
Někdy vám hromadná doprava umožní dostat se rychle tam, kam chcete, jindy zase, když jsou zácpy a tvoří se kolony, můžete jet déle, než kdyby jste šli pěšky.
Někdy je nepříjemné se mačkat, někdy i dlouho čekat, přesto je určitě hromadná doprava nutná a důležitá věc. Možná, že kdyby někteří lidé nejezdili zbytečně autem, když nemusí, žilo by se nám v Praze o něco lépe.

Myslím si, že my Češi můžeme být na svoji hromadnou dopravu hrdí. Až na výjimky funguje dobře a je poměrně bezpečná, aspoň ve dne. V mnoha jiných zemích je hromadná doprava mnohem nespolehlivější a nebezpečnější.Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky Praha.