Splhej.wz.cz - Referáty a čtenářský deník - domů
Autor(asi): Terka    |    Zobrazit obrázky k referátu    Tisk Vytisknout referát

Tokio Hotel


Tokio Hotel je poprocková hudební skupina pocházející z německého města Magdeburg. V posledních letech si získala obrovskou popularitu hlavně mezi -náctiletými dívkami, které patří k prakticky jediným jejich posluchačům.

Skupinu tvoří dvojčata Tom Kaulitz a Bill Kaulitz, dále Gustav Schäfer a Georg Listing. Původně vystupovali jako „Devilish“. Po objevení skupiny a seznámení s hudebním producentem Peterem Hoffmannem došlo k podpisu smlouvy se SONY BMG a od těch dob vystupují pod názvem Tokio Hotel.

Hlavní osobností Tokio Hotel je zpěvák a zakladatel skupiny – Bill Kaulitz, který se svým image stylyzuje do originální až bizarní podoby bytosti, u které si nemůžete být na první pohled jisti pohlavím a sexuální orientací. Mnozí kritikové zazlívají Billovi až přehnanou snahu napodobovat zpěváka skupiny Placebo Briana Molka. Jisté je, že Bill je nepřehlédnutelný kdekoliv se objeví. Sám Bill k tomu dodává, že je zkrátka umělec, který svou hudbou a image vyjadřuje své pocity.

Čtyři mladíci z Tokio Hotel vtrhli na světovou hudební scénu svým videoklipem k debutovému singlu „Durch den Monsun“ (Skrz monzun). V Německu se poprvé objevil v červenci 2005. Velice záhy začala skupina získávat řady fanoušků, hlavně fanynek. Singl skočil do německé hitparády na 15. místo, o pár dní později již byl první. Stejný úspěch se dostavil také v Rakousku a v dalších zemích střední Evropy.

Diskografie

Tokio Hotel zatím vydali 3 alba – debutové „Schrei“ (2005), které o rok později vyšlo v re-edici „Schrei – so laut du kannst“, novinku pro rok 2007 „Zimmer 483“ a album „Scream“ (2007), které je první v angličtině a obsahuje skladby z prvního alba „Schrei“.

Albům vždy předcházelo vydání několika singlů. Konkrétně v roce 2005 to byly singly Tokio Hotel „Durch den Monsun“ a „Schrei“. V roce 2006 „Rette Mich“ a „Der letzte Tag“. Rok 2007 odstartovali Tokio Hotel singly „Übers Ende der Welt“, „Spring nicht“ a anglickým „Monsoon“, které je z desky „Scream“.

V roce 2005 vyšlo o skupině Tokio Hotel DVD s názvem „Leb die Sekunde?Behind the scenes“, o rok později pak trh se záznamy koncertů na DVD oživil disk „Schrei Live“.

Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky Praha.