Splhej.wz.cz - Referáty a čtenářský deník - domů

Green day


Green Day
Členy kapeli jsou Billie Joe,Mike Dirnta Tré Cool.


Zakladatelem dnes již známe kapely byli Billie a Mike. Od 10let jsou z nich dobří přátelé, ve 14letech spolu založili skupinu Sweet Children, se kterou vystupovali po různých klubech.
V roce 1989 se k nim přidal bubeník nový bubení a změnili si jméno na Green Day. V roce 1990 vydali první album. Roku 1992 bubeník odchází ze skupiny a na jeho místo nastupuje skvělý bubeník Tré Cool který hraje s kapelou dodnes.

Kapela vydala své druhé album, které se podobá trochu tomu prvnímu. Mezitím už měli za sebou 5 celostátních turné, většinou hráli a přespávali u svých fanoušků v garáži apod.
Potom vydali třetí album ,které bylo velice úspěšné prodalo se jich více než 10milionů a kapela vyhrála cenu za nejlepší alternativní hudební činnost a stali se komerčně úspěšnými. V dalších albech zůstali svému punkovému stylu věrní. Staly se symboly pravého a nefalšovaného punku.
Opět vydali album momentálně předposlední, které se jmenovalo Warning a stalo se dosud nejprodávanějším albem.
A nakonec vydali své zatím poslední album American Idiot, na které si musely fanoušci počkat čtyři roky. American Idiot je album, které má příběh, písně navazují a jsou velmi propracované, většinu textů napsal Billie Joe a mají lehký politický náboj.


Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky Praha.